אלימות על רקע לאומני, פוליטי ודתי

האם מצביעי הימין, המתנחלים והדתיים אלימים?

התקשורת השמאלנית משדרת תמונת מצב, לפיה האלימות בישראל קיימת בעיקר במגזר היהודי, בעיקר בצד הימני של המפה הפוליטית, בעיקר מצד מתיישבי יהודה ושומרון ובעיקר במגזר הדתי. החלטנו לחקור את העניין לעומקו. יהיו כאלה שיסכימו ויהיו כאלה שלא, אך דבר אחד ניתן לקבוע בוודאות – עם מספרים קשה להתווכח!

השתדלנו לסקור כאן את מקרי האלימות מהסוגים השונים. המשותף לכולם, שנעשה בהם רצח או ניסיון לרצח. אלימות פחותה מכך קשה למדוד, משום הנטיה הפוליטית של התקשורת השמאלנית וגופי הביטחון לסקר אלימות של תג מחיר, אך לא לסקר אלימות של אנרכיסטים מהשמאל, ולא לסקר פיגועים שלא הסתיימו ברצח, כמו מאות יידויי אבנים ובקבוקי תבערה מידי יום ביהודה ושומרון בידי ערבים נגד יהודים.

מהסקירה עולה תמונה מעניינת. כשהאלימות מהצד הימני או הדתי, לרוב מדובר במפגע בודד שקודם לכן אינו מוכר. מאידך, כשהאלימות מהצד השמאלי או הלא דתי, לרוב מדובר בארגונים ובאנשי שם מפורסמים.

🔴 על רקע לאומני - יהודים נגד ערבים (61 נרצחים):
  • על רקע לאומני - יהודים נגד ערבים (61 נרצחים):

ע"פ ויקיפדיה (הערכים "טרור יהודי בישראל" ו"נפגע פעולת איבה"), פעולות בהן יהודים רצחו ערבים על רקע לאומני, החלו משנות ה 80. מאז נרצחו כ 61 ערבים. חשוב להדגיש כי כמחצית מהמספר הזה נרצחו ע"י ד"ר ברוך גולדשטיין – מפגע בודד אחד באירוע אחד במערת המכפלה. אם מתייחסים לכמות המקרים בהם יהודים רצחו ערבים, נשללת הגדרה כי קיים "טרור יהודי". אף על פי כן, התקשורת השמאלנית מכנה רצח בידי יהודים "טרור יהודי"  ואף מקדישה לכתבות הללו באנרים עם הכיתוב הזה מעוצב במיוחד. מאידך, רצח ביד ערבים היא מכנה "פיגוע" ולא "טרור ערבי" או "טרור מוסלמי". כשיהודי עומד מאחורי הרצח, הרקע הלאומני ברור וההאשמה מוטלת על הציבור, בעוד שכשערבי עומד מאחורי הרצח, הרקע אינו ברור, והרוצח מוגדר "מפגע בודד" עם בעיות אישיות.

  • על רקע לאומני - ערבים נגד יהודים (מעל 4000 נרצחים):
🔴 על רקע לאומני - ערבים נגד יהודים (מעל 4000 נרצחים):

ערבים רצחו יהודים על רקע לאומני עוד הרבה לפני ההתיישבות ביהודה ושומרון. על פי נתוני המוסד לביטוח לאומי, מאז ימי העליה הראשונה לארץ, מספר היהודים שנרצחו ע"י ערבים עבר את ה 4000.

לוחמי ההגנה, הפלמ"ח וקהל סקרן צופים באונית האצ"ל המופגזת
📷 לשכת העיתונות הממשלתית

  • על רקע פוליטי - אלימות מהימין (5 נרצחים):
🔴 על רקע פוליטי - אלימות מהימין (5 נרצחים):

אלטלנה – אנשי האלטלנה השיבו לאש שנפתחה נגדם. מנחם בגין חדל אותם מיד כדי למנוע מלחמת אחים. 3 לוחמי פלמ"ח נהרגו.

מאיר ולינר – ח"כ ומנהיג המפלגה הקומוניסטית, נפצע מדקירה בגבו, שביצע אברהם בן-משה, חברת תנועת החרות.

אמיל גרינצוויג – נרצח ע"י יונה אברושימי, שזרק רימון רסס לעבר הפגנת שלום עכשיו. מהרימון גם נפצעו 9 מפגינים.

ראש הממשלה – יצחק רבין – נרצח ע"י יגאל עמיר בהתנקשות.

  • על רקע פוליטי - אלימות מהשמאל (19 נרצחים):
🔴 על רקע פוליטי - אלימות מהשמאל (19 נרצחים):​

יוסף לישנסקי – מראשי ארגון ניל"י. אנשי השומר (מקימי ההגנה והפלמ"ח) החליטו להוציאו להורג ולמסור את גופתו לטורקים. הם ירו בו והוא נפצע ונמלט. בהמשך נתפס בידי הערבים והוסגר לטורקים שהוציאו אותו להורג בתליה בדמשק.

ד"ר יעקב ישראל דה האן – איש העדה החרדית. השמועה אמרה שבכוונתו לפעול בלונדון לביטול הצהרת בלפור. על אף שהוא הכחיש זאת, בהגנה החליטו לחסלו. הוא נורה למוות כשיצא מבית כנסת לאחר תפילת מנחה. האירוע נחשב לרצח הפוליטי הראשון.

הסזון – ההגנה והפלמ"ח חטפו, עינו והסגירו לבריטים אנשי אצ"ל ולח"י. מי שהעזו להביע תמיכה באצ"ל ובלח"י, גורשו ממקומות עבודתם וילדיהם גורשו מבתי הספר ומגני הילדים.

ידידיה סגל – נחטף על ידי ההגנה. גופתו נמצאה בסמוך לכפר הערבי טירה. לטענת ההגנה הוא הצליח לברוח מהם ונרצח בידי תושבי טירה. לטענת האצ"ל והמשפחה, הוא עונה ונרצח במהלך חקירתו על ידי ההגנה וגופתו הושלכה בסמוך לטירה, על מנת לטשטש ראיות.

סרן מאיר טוביאנסקי – נחשד שמסר מסמך של ההגנה לבריטים. החוקרים הפכו להיות השופטים וקיימו בית דין שדה. אחד השופטים, איסר בארי, אחר למשפט משום שהיה עסוק בהכנת כיתת יורים. לאחר שהוצא להורג התבררה חפותו. בארי נעצר כחשוד ברצח טוביאנסקי, אך נידון למאסר של יום אחד וקנס של לירה אחת. עוד באותו הלילה קיבל חנינה מהנשיא.

אלטלנה – ספינת אצ"ל שהובילה על סיפונה קרוב ל 1000 עולים, מרביתם ניצולי שואה, ציוד רפואי וציוד צבאי. ראש הממשלה – דוד בן גוריון, ומי שבאותה העת פיקד על כוחות הפלמ"ח נגד האלטלנה ולאחר שנים הפך בעצמו לראש הממשלה – יצחק רבין, ידעו שעל הספינה נמצא יריבם הפוליטי, שאחריהם הפך אף הוא לראש הממשלה – מנחם בגין. הם הורו על פתיחה באש נגד הספינה. רבין הורה להפגיזה מתותח  ואף זרק בעצמו רימונים לעברה. ישנן טענות כי בן גוריון הכריז ש"התותח הקדוש" ראוי לעמוד בבית המקדש ורבין התרברב בקרב חבריו כיצד ירה על אנשי הספינה. הירי בוצע גם לעבר פצועים שקפצו למים בניסיון להימלט על נפשם. 16 לוחמי אצ"ל נהרגו ועשרות נפצעו.

MR. DAVID BEN GURION RECEIVING THE CHIEF OF STAFF,RAV ALUF YITZHAK RABIN WHO CAME TO CONGRATULATE HIM ON HIS  80TH BIRTHDAY AT HIS HOME IN SDEH BOKER.

ãåã áï âåøéåï î÷áì àú ôðéå ùì øîèë

דוד בן גוריון ויצחק רבין
📷 COHEN FRITZ – לשכת העיתונות הממשלתית

  • על רקע דתי - אלימות דתית (1 נרצח):
🔴 על רקע דתי - אלימות דתית (1 נרצח):

שירה בנקי – נרצחה במצעד הגאווה ע"י ישי שליסל החרדי. הוא פצע 6 מפגינים. את הרצח ביצע לאחר שסיים לרצות 10 שנות מאסר על שפצע 3 מפגינים במצעד הגאווה 10 שנים קודם לכן.

ברית הקנאים – מחתרת שפעלה בשנים הראשונות לאחר קום המדינה. באמצעות אמל"ח גנוב פגעו ברכושם של מחללי שבת ומוכרי טרפות ותכננו להטיל בכנסת פצצת עשן כמחאה על גיוס נשים לצה"ל. שניים מחבריה הגיעו לימים למשרות ציבוריות: הרב הראשי לישראל הראשון לציון – מרדכי אליהו, ח"כ שלמה לורינץ שכיהן במשך 33 שנה מטעם אגודת ישראל ושימש יו"ר ועדת הכספים של הכנסת.

  • על רקע דתי - אלימות חילונית (1 נרצח):

שר התחבורה – דוד צבי פנקס – נלחם בעד חינוך דתי לילדי העולים ונגד נסיעה בשבת. עמוס קינן – אז עיתונאי "הארץ", החליט ליטול את החוק לידיו. הוא שיתף בתכניתו את המשורר – חיים חפר, שהחליט לא להשתתף באופן פעיל, אך גם לא לדווח לשלטונות. קינן יצר קשר עם קצין לשעבר בשם שאלתיאל בן יאיר. כשמשפחת פנקס הסבה לשולחן ליל שבת, השליכו השניים רימון יד לדירה, שבדרך נס לא התפוצץ. במוצאי שבת חזרו השניים והטמינו בביתו פצצה. כשניסו להימלט נתפסו והיא התפוצצה. הם הכחישו כל קשר ושוחררו. אשתו של קינן ואיש השמאל הקיצוני אורי אבנרי סיפרו כי קינן הודה בפניהם שעשה זאת. חודשיים לאחר מכן נפטר פנקס מהתקף לב.

🔴 על רקע דתי - אלימות חילונית (1 נרצח):
מקורות:
1. צילום האלטלנה עולה בלהבות: http://pro.magnumphotos.com ,Robert Capa
2. ויקיפדיה
3. המוסד לביטוח לאומי:
 
טרור ערבי:
מהעליה הראשונה עד שנת 2016: נרצחים 4117, מקום המדינה עד שנת 2016 נרצחים 2576:
 
מהעליה הראשונה עד שנת 2013: נרצחים 4034, מקום המדינה עד שנת 2008 נרצחים 2493 (הספרות במספר שבכותרת התהפכו):
 
מהעליה הראשונה עד שנת 2008: נרצחים 3933, מקום המדינה עד שנת 2008 נרצחים 1634 (לפי הפרסומים בהמשך, כנראה המספר הזה שגוי והמספר האמתי גבוה יותר), פצועים 14000:

כתיבת תגובה

www.000webhost.com